Asgari Geçim İndirimini Kimler Alır?

Hepimizin alışveriş yaptığımız fişleri olduğunu ve bizim için çok değerli olduklarını, neredeyse paraya değer olduklarını hatırlardınız. Makbuz zarfları üzerine tek tek yazabilirsiniz ve topladığınız paranın bir yüzdesini elde edersiniz. Bununla birlikte, devlet bunun bir sorumluluk olduğunu belirtti ve fiş yazmak zorunda kalmadan herkese para vermeye başladı ve buna asgari geçim kaynağı denildi.

Bu asgari geçim indiriminden yararlanmak için çalışıyor olmalısınız. Ve daha sonraki koşullar tekli olarak evlidir, bu nedenle kısa bir süre içinde her çalışan onu alabilir. Kendi aralarında bir fark olur. Tek bir çalışanın ve 2 çocuğundan birinin karısını çalışmayan birinin geçiminin aynı olmaması gerektiğini takdir edersiniz.


Minimum Yaşam Ödeneği Alma Koşulları

Kısacası, asgari geçim ödeneğinden yararlanacak çalışanların medeni durumu, eşin çalışıp çalışmamasına ve çocuk sayısına bağlı olarak değişir. Tek, minimum geçim indirimi olarak 123.53 alır. Evli eş, çalışmayan ve çocuğu olmayan bir çalışanın 148,23, Evli eş çalışan ve olmayan çocuk için 123,53. Asgari geçim indirimi çocuk sayısına ve eşin çalışma durumuna göre değişir.


No Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir