Evlenecek Çiftlere Ekonomik Tavsiyeler

Hayatımıza en çok para harcadığımız dönemlerin başında, düğün ve evlilik dönemlerinin geleceğinden kuşku yoktur. Genel çerçevedeki neredeyse her genç bu açıdan deneyimsizdir, bu nedenle pek çok zorluk yaşanmaktadır ve evlenilecek çiftlere ekonomik tavsiyeler vermek birçok konudaki gereksiz masraf ve sıkıntılardan kaçınmada son derece yardımcı olacaktır.

Düğün endüstrisinde görev alan hemen hemen herkes, bunu flört etmeye dönüştürmek için elinden gelen her şeyi yapıyor. Bunları kullandıkları en kalıplaşmış görsel özellikler ne yazık ki çoğu kez çok inandırıcıdır, “bir zamanlar yaşanacak şeyler en güzel olmalı” ve “bunun için kalabileceğiniz en iyisidir” gibi kelimelerle. Bu konuda yapmamız tavsiye edilen şey makul olmaktır. Nasıl olur da bir kez yaşayacağız, elli bin düğün salonunu korumak için evlendikten sonra uzun süre şansımızdan kurtulacağız. Bu nedenle, yarının düşünmek için gecenin her adımını atmalıyız.

Başkaları görmesi için eyşa almayın!

Düğün evresindeki en yaygın hatalar bu aşamada gerçekleşir. Çünkü birçok insan, ihtiyaçları için değil onları tatmin etmek için şeyler satın alıyor. Örneğin, neredeyse herkesin evinde bulunan ve en güzel, en pahalı eşyaların bulunduğu ve asla kullanılmayan salonlarda durum böyledir. Sadece varolmak için yaratılmış olan şeyler için kendimizi maddi depresyona sokmak akıllıca bir hareket değildir. Bu nedenle gerçek ihtiyaçlarımızı belirlemek çok önemlidir.

Kullanılmayan Para ile Hesap Oluşturma

Ne yazık ki, en yaygın hata, sonraki taşlarla düğün üzerinde bir kitap yapmaktır. Çünkü evdeki hesap asla bu konuda pazara uymaz. Bu nedenle, var olmayan bir parayla hesap yapmak hata yapmamızı sağlayacağından, bu soruna büyük önem vermeliyiz.

Lüks’ten Kaçınma

Herkes en güzel koşullarda düğün yapmak ister, ancak daha sonra bir sorun olacaksa lüks bir düğün yapmak çok mantıklı olmayacaktır. Bu nedenle, ayağımı yaşam alanlarına göre genişletmek her zaman doğrudur.

No Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir