Kredi Danışmanlık Firmaları ve Tefeciler Arasındaki Farklar

Kısa süre önce bankacılık sektörüne yeni ve hızlı bir giriş yaparak giren kredi danışmanlığı şirketleri ile “sorunlu kredi verildi” tarzında reklamları göremeyen kimseyle tanışma imkânı kalmadı. Durum böyle olsa da, para çeken insanların birçoğu çekiciliğe neden olan tefecilik yapmakta olduklarını düşündükleri için bu reklamlara ilgi duyuyor. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli şey, kredi danışmanlığı firmaları ile tefeciler arasındaki farkları bilmek ve bunları iyi analiz etmektir.

Kullanılabilirlik nedir? Tefecilik sistemi nasıl çalışır?

Paranın kullanımının başlangıcından bu yana, “para satarak kâr edenler” varlığından da bahsedildi. Bu kişilerin bir kısmı mevcut yasalara ve düzenlemelere uygun olarak bankacılık sistemine geçti ancak geri kalanı kendi kuralları dahilinde para vermeye devam etti. Bunlar borç verenler, borç alanlar, borçlandıklarında uyguladıkları her şeye dayandırdıkları kaynaklar zevklerinden başka bir kural değildir. Bu nedenle, borç verdikleri insanlar onları çok yüksek faiz oranları ve insan dışı ödeme sistemleri ile eziyor ve iflas ediyor. Mali sorunlarını hukuk yoluyla yasal olmayan bu sistem aracılığıyla çözmek isteyen hiç kimse olumlu bir sonuç alamaz ve neredeyse hepsi eski durumdan daha kötü bir maddi sürece girer. Kısacası, bu sistem için iyi bir taraf yoktur.

Kredi Danışmanlık Şirketi Nedir? Bu Firmalar Nasıl Çalışır?

Bu yerler son zamanlarda bankaların bankadan ödünç almak daha zor hale geldi ve bu durumdan acı çeken insanlar söz konusu öğrencilere geldi, çünkü bankalar ve para kazananların dışında para ödemek için yerler arıyorlardı. Yaptıkları işlem, hizmetlerine en uygun bankayı bulamayan ve krediye aracılık edemezlerse ve daha sonraki bir aşamada bankalardan bir kredi elde etmek mümkün değilse, kendi koşulları dahilinde kendilerini ödünç vermektir. . Yaptıkları, bu yerlerin sistemlerinin bu işlem için belirli bir komisyon talebinde bulunduğunu gördüklerinde, borç verenlerden oldukça farklıdır.

No Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir