KREDİ NOTUM DÜŞÜKSE KREDİ BAŞVURUSU YAPAMAZ MIYIM?

Kredi notumuzun yüksek olması çok önemlidir çünkü bankalardan yüksek kredi notu ile kredi çekilebiliriz.  Kredi notumuz, bankalarımız ile olan işlemlerimize dayanarak düzenli ve zamanında yaptığımız ödemelerle belirlenir. Kredi veya kredi kartı ödemelerini zamanında ödeyemezsek, kredi notumuz düşecektir. Zamanında para ödüyorsak, kredi puanı artar. Merkez Bankası, kredi notunu belirleyen sorumlu kuruluştur. Merkez Bankası, herkesin ödeme alışkanlıklarına göre kredi notunu belirler. Bunun nedeni, kredi notlarımızın düşük ödeme hesaplarından olmadığı ve bankalarla sıkı çalışmadığımız olmasından kaynaklanıyor olabilir.


Kredi Notum Düşük Kredi Alabilir miyim?

 Kredi notumuzu yükseltmek için, herhangi bir bankadaki kredi kartlarını kullanıp ödemelerimizi düzenli olarak yaparsak, kredi notumuz artmaya ve yükselmeye başlayacaktır. Kredi derecelendirmeniz yüksek olduğunda, kredi başvurunuzda bulabilirsiniz. Kredi skorunuz düşükse banka kredisi başvurusunda bulabilirsiniz, ancak krediniz onaylanmayabilir. Çünkü kredi puanı onaylanacak kadar yüksek olmalı. Kredileri onaylayabilmek için bankaların yüksek bir kredi derecelendirmesi olmalıdır. Bankaların kredi değerlilik seviyelerini belirleyen kredi notudur. Dolayısıyla, düşük kredi notuna sahip kişiler, bankalar için riskli gruplar demektir; ödemeyi göze alamayanlar. Ancak, kredi puanı banka borçlarınızdan kaynaklanmıyorsa, bir teminat göstererek bir kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu şekilde onaylanma şansınız var.

Bir Kredi Nasıl Alınır?

Mülkünüze kayıtlı bir ipotek gösteriyorsanız, kredi notunuzun ne kadar düşük olursa etkisi az olacaktır. Ancak banka borçlarınız nedeniyle itiraz edilmişseniz ve bu nedenle kredi notunuz düşmüşse, kredi başvurusu onaylanmayacaktır, çünkü tüm bankaların sisteminde görünecektir. Çünkü haciz edilmiş hiçbir bankada, kredi veya kredi kartı verilmez. Bu nedenle, kredi puanınızın düşük olmasının neden kaynaklı olduğu önemlidir.


No Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir