Kredi Notuma Göre Ne Kadar Kredi Alabilirim?

Günlük hayatımızda, hepimiz hayatımızı yürütmek için belirli şartlara ihtiyaç duyuyoruz, geleceğe yatırım yapmak ve daha rahat bir yaşam sağlamak istiyoruz. Bunlara belirli bir miktarda para lazım, bazen parayı almak kolaydır, ancak bazen güçlük çekiyoruz, bu bölümde bankalar devreye giriyor ve bu zorlukların en üstünden kredi koşullarıyla gelmelerine izin veriyorlar.  Ancak bankalar herhangi bir kredi kullanmadığınız için teşekkür etmeyebilir. Özellikle son 10 yılda, kredi kullanan ve bankaya para iadesi yapamayan bir çok kişi var.

Bu nedenle, bankalar kredi kullanırken, çok detaylı bir araştırma yapıyorlar. Geliriniz, kredi notunuz, kaç ay geri ödemenizin yapılacağı ve en önemlisi. Bütün bunlarla birlikte, kredinizin onaylanması için kredi skorunuz. Kredi skoruna göre ne kadar kredi çektirebilirim? Kesin bir cevap yok. Çünkü bunlar her zaman birbiriyle bağlantılıdır.

Örneğin; Kredi puanı yüksek ancak aylık geliriniz asgari ücret ise, kredi tutarınız farklı olacak ve aylık geliriniz yüksek olacak, ancak kredi puanı düşükse, istediğiniz miktarı elde edemezsiniz ve hatta krediniz olmayabilir.

ING KREDİ NOTLARI İLE KREDİLERİ

ING BANK bu konuda ilk kampanyayı gerçekleştirmiştir. İNG Bank’ın kredi notuna göre kredi verdiği ve herkes için farklı olduğunu TV reklamlarında açıkladı. Bankalar yakında bu tip bir kampanyayı başlatacak.


No Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir