Tefeciler ile İlgili Kullanıcı Yorumları

Herhangi bir yerden hizmet almak istediğimiz zaman, o yerle ilgili en doğru ve sağlıklı bilgileri alacağız. Bu nedenle, kullanıcı yorumlarını her durumda oldukça önemlidir ve bu bilgiyi şüpheye düşürdüğümüz her yerde uygulamak özellikle önemlidir. Bu noktada değerlendirilecek yerler tefeciler, tefeciler ile ilgili kullanıcılar, yorumlar ve şikâyetler derlendi ve analiz edildi.

Ülkemizde faaliyet gösteren birkaç tefeci olmanın yanı sıra, paralel olarak belirtilen yerlerden borç alanların sayısı da son derece yüksek. Bu insanlardan edinilen bilgiye göre, tefeciden para kazanmak isteyen herkes neredeyse bankayla iyi olmadıkları ve ödünç alacakları başka yer bulamadıklarından bu yerlere gitmek zorundalar. Bu tür paraları kabul eden birçok borçlu, ilk aşamada umutsuz oldukları için çok faydalıdır. Daha sonra, ödeme zamanı gelince hata yaptıklarını anladıklarını söyleyenlerin sayısı inkar edilemeyecek kadar yüksektir.

Para kazananlardan ödenmesi gereken para ödemeye başlayan insanlar tarafından kabul edilen faiz oranları veya komisyon oranları çok yüksektir ve ödeme zorlaşmaktadır. Her bir taksitte daha sıkışanlar tekrar ödünç vermeye başlıyor ve sürece kısır bir döngü geliyor.

Zamanında taksitlerini ödeyemeyen kişilerin imzalamış oldukları tek mesele de bu. Taksitlerin sayısı ne olursa olsun imzalanmış olan tek tahvil taksit ödenmedikçe halkın belasıdır. Hangi taksitte ödenirse, gecikmiş bir ödeme yükümlülüğünü toplama süreci, derhal yükümlülüğün tamamını gerektirir ve daha önce ödemiş oldukları borçları ispatlayacak hiçbir şeye sahip olmayan borçlular bunun bedelini ödemelidir.

Bir başka konu, ipotek için verilen gayrimenkullerdir. Birçok borç verenin, borcun ne zaman bittiğini geri verme taahhüdüyle gayrimenkul talep etmesi ve ipoteği alması gerekir, ancak bu mülkeye çeşitli mazeretlerle el koyma yoluna giriyor.


No Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir