Türkiye’de En Çok Tutulan Arabalar

Bir araba satın almak şimdi için çok şey gerektiriyor ve neredeyse her gelir grubu bir insan arabasına sahip olmaya çalışıyor. Ancak önemli olan, sağlam ve kaliteli bir araba satın almaktır. Kolayca isteneceğimiz zamanı bulabildiğimiz Türkiye’de en popüler otomobiller şunlar:

Renault

Bu Fransız markasına ait neredeyse her araç ülkemizde tercih edilmektedir ve en belirgin nedeni, her gelir grubuna hitap edebilecek araç üretmesidir. En çok kullanılan araçlar şunlardır:

Clio,
Megane,
Fluence
Sembol,
Laguna modelleri.

Volswagen

Alman kalitesi ile üretilen bu araçlar, ülkemizin en popüler markalarından biri olan ilk markalardır. Bu işarete ait en yaygın kullanılan araçlar şunlardır:

Bora,
Golf,
Jetta,
Passat,
Polo modelleri.

BMW

Almanya’da da yapılan bu markalı araçlar birçok farklı müşteri portföyüne de hitap ederken, ülkemiz en çok yapılan markalardan biridir ve sıklıkla tercih edilen modeller şunlardır:

Üç Serisi,
Beş Serisi,

bir Serisidir.

Audi

Alman otomobil markaları arasında ülkemizde en çok tercih edilen bu araçlar çok uygun ve konforlu oldukları için dikkat çekiyor. Bu işaretin en çok tercih edilen modelleri:

A 3,
A 4,
A 6,
A 5 modelleri

Mercedes Benz

Rahat araba açısından akla ilk gelen markalardan biri olan bu Alman otomobil markası, ülkemizde çok popüler ve sıklıkla tercih edilmektedir. En popüler modeller:

C Serisi,
E Serisi,
S Serisi.

Opel

Bu marka, Alman kalitesinde üretilmekte olup ülkemizde birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. En çok satılan ve satılan modeller şunlardır:

Astra,
Corsa,
Insignia,
Vectra,
Meriva modelleri.

Ford

Alman araçlarından alınan bu marka araçlar, ülkemizin en popüler otomobilleri arasında yer alıyor. Ana modeller şunlardır:

Fiesta,
Focus,
Mondeo,
Eskort,
C Max modelleri.

Fiat

İtalyan markası Fiat’a ait en popüler modeller şunlardır:

Linea,
Punto,
Egea,
Albea,
Palio.

 


No Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir